Novogratz zszokowany tym, „Jak wiele instytucji ustawia się teraz w kolejce po Bitcoina.“

W zeszły czwartek (7 grudnia) miliarder inwestor Mike Novogratz podzielił się swoimi najnowszymi przemyśleniami na temat Bitcoina podczas wywiadu z Joe Kernenem na temat „Squawk Box“ CNBC.

Były menedżer funduszu hedgingowego Novogratz jest założycielem i dyrektorem generalnym Galaxy Digital, „innowatora w dziedzinie usług finansowych i zarządzania inwestycjami w sektorze cyfrowych aktywów, kryptokurantów i technologii łańcuchów blokowych“.

Kiedy Kernen zapytał Novogratz, czy Bitcoin nadal będzie działał jako bezpieczna przystań w przypadku pęknięcia obecnej bańki spekulacyjnej, Novogratz odpowiedział:

„Jeśli bańka spekulacyjna pęknie, Bitcoin na jakiś czas zejdzie w dół. Istnieje po prostu zbyt duża korelacja między ludźmi o ryzykownych aktywach. Jeśli zarobiłeś tu tonę pieniędzy i tracisz tu tonę pieniędzy, to w pewnym momencie zabierzesz trochę zysków tam, gdzie zarobiłeś pieniądze. I tak, gdyby S&P spadło o 20% w ciągu najbliższych trzech dni, Bitcoin byłby niższy, a nie wyższy, ale trwa cykl adopcyjny, w którym instytucje chcą to kupić, ponieważ naprawdę trudno jest znaleźć wyjście dla banków centralnych i dla rządów.

„Naprawdę trudno jest znaleźć wyjście dla tego gigantycznego deficytu, który nadal rośnie, a rośnie on w coraz szybszym tempie. To dlatego tysiąclecia i Gen Z intuicyjnie kupują Bitcoin, bo wiedzą, że są trochę pokręceni. Bitcoin zjadł wszystkie swoje przyszłe lunche na wiele sposobów, budując te gigantyczne deficyty, więc myślę, że Bitcoin pozostanie skorelowany z ryzykiem aktywów na krótką metę, ale ta korelacja załamuje się w czasie i będzie nadal rosnąć, gdy coraz więcej ludzi będzie wkraczać do tej społeczności… To szokujące, ile instytucji ustawia się teraz w kolejce, by spróbować wprowadzić Bitcoin do swoich portfeli“.

8 grudnia Novogratz wyjaśnił w wywiadzie dla CNN Julii Chatterley, dlaczego uważa, że zainteresowanie instytucji Bitcoinem tylko wzrośnie i ile kryptońskiej ekspozycji powinni mieć nowi inwestorzy.

Chatterley po raz pierwszy zapytał Novogratza, dlaczego Bitcoin przeszedł od „inwestycji przygranicznych“ do makro aktywów w ciągu ostatnich kilku lat.

Novogratz odpowiedział:

„Wszyscy patrzą teraz na Bitcoin jako formę cyfrowego złota, albo jako zabezpieczenie przed osłabieniem waluty fiata. Instytucjonalizacja dobrego nadzoru, zapewnienie ludziom poczucia bezpieczeństwa, że to rozumieją, że to jest bezpieczne, miała miejsce w ciągu ostatnich kilku lat, a teraz nadeszła, i nie widzieliśmy nic poza tym, że coraz więcej kont próbuje się zaangażować.

„Każda kryptoflowa firma, taka jak moja, działa w zawrotnym tempie, bo tylko na pokładzie wszystkich nowych kont, od wysokiej wartości netto do instytucji, do funduszy emerytalnych do wkładów kapitałowych.“

Mówił też o tym, jak widzi, że kryptoflora idzie do głównego nurtu:

„Ludzie będą trzymać swoją wartość, swoje dolary, swoje Bitcoin, swoje bilety na filmy w telefonach, i wiesz, banki będą musiały spieszyć się w tę przestrzeń, i zaczynasz to widzieć. PayPal był w tym roku ogromnym wydarzeniem… zobaczysz każdą instytucję finansową, która zostanie zmuszona do wejścia w to miejsce.“

Dla ludzi, którzy nigdy wcześniej nie inwestowali w krypto, Novogratz zwykł mówić im, aby umieścić 1-2% ich wartości netto do Bitcoin, ale mówi, że teraz zmienił swoją melodię na to trochę, a teraz czuje się komfortowo doradzając nowym inwestorom umieścić 5% ich wartości netto do Bitcoin od Bitcoin „nie wraca do zera“ – nawet jeśli może spaść do tak niskich jak 13 dolarów, 000 – ponieważ jest „za dużo infrastruktury“ i „za dużo społeczności, która wierzy w to jako magazyn wartości“, dlatego uważa, że Bitcoin będzie miał mniejszą zmienność w przyszłości.

Kiedy Chatterly zapytał Novogratza, ile jego osobista wartość netto została zainwestowana w Bitcoina, odpowiedział:

„Jako część mojej wartości netto, całkowita wartość kryptociągu wynosi prawdopodobnie 50%.“

Advertisement

Kommentare sind geschlossen.

© 2021 Apache Micro

Theme von Anders NorénNach oben ↑